Turniej szachowy!

Czuwaj!

 

W tym tygodniu od czwartku zaczniemy rozgrywki harcerskiego turnieju szachowego!

Każdy może się zgłosić, a zwycięzca automatycznie dostaje sprawność szachisty oraz zostaje drużynowym mistrzem szachów.

Po zakończeniu zgłoszeń zawodnicy dostaną informację kto jest ich przeciwnikiem oraz kontakt do tej osoby. Należy skontaktować się z przeciwnikiem i rozegrać jedną partię, zwycięzca przechodzi dalej (jeśli obaj gracze się zgodzą, można zagrać 3 rundy – gracz który wygra 2 przechodzi dalej. Gra zajmuje więcej czasu, ale jest bardziej sprawiedliwa).

 

Gramy w jednym z dwóch ustalonych sposobów:

  • każdy gracz ustawia u siebie w domu planszę do gry w szachy, następnie gracze losują kto jest białymi a kto czarnymi. Zaczynając od białego gracze przesyłają sobie swoje ruchy np. sms-ami, druga strona wykonuje ten ruch figurą przeciwnika po czym myśli nad swoim ruchem i przesyła go tak samo np. sms-em (konieczna znajomość oznaczeń ruchów )
  • każdy gracz wchodzi na lichess.org, jeden gracz daje „Zagraj ze znajomym” => ustala format gry ustalony z przeciwnikiem (jako odmianę dajemy standard) => wysyła zaproszenie poprzez link do drugiego gracza. Limity czasowe są tutaj ustalane osobiście pomiędzy graczami – jeżeli gracze nie mogą się zgodzić na to ile czasu łącznie trzeba na ruchy staramy się dać coś pomiędzy

 

Zapisy do środy do 23:59

Zapisać na turniej można się poprzez poniższą krótką ankietę:

Zgłoszenia na turniej szachowy