Zbiórka 14.11-20.11

Uwaga! Do realizacji zbiórki potrzebny jest kompas lub aplikacja kompas na telefon, która pokazuje też azymuty (czyli kierunek świata zapisany z użyciem stopni od 0 do 360) oraz znajomość szyfru sylabowego. Przyda się też długopis.

Czuwaj!
Nastała wielka tragedia, tajny ładunek o znaczeniu strategicznym, z nieznanych nam jeszcze przyczyn, został wykradziony przez konkurencyjną agencję LEŃ. Musimy go odzyskać nie rzucając się w oczy. Skrytka ze skradzionym ładunkiem jest obserwowana i dopuszcza się do niej wyłącznie nieliczne uprawnione osoby,nie możemy zorganizować akcji odbicia go ze względu na szansę wybuchu skandalu międzynarodowego. Dlatego dowództwo zadecydowało o wysyłaniu pojedynczych osób i wykradania ładunku po sztuce, co nie wzbudzi podejrzeń.
Tu zaczyna się wasza rola. Naszej agencji udało się wykraść wskazówki dotyczące lokalizacji skrytki, zostają one umieszczone zaraz pod wpisem na stronie “14 bdh”.
Bądźcie czujni i odzyskajcie ładunek.
Ale pamiętajcie że nie wolno nam zabrać więcej niż po sztuce na osobę

Aby rozpocząć udaj się pod katedrę św. Mikołaja i stamtąd ruszaj za wskazówkami.

Pierwsza wskazówka

Po odczytaniu listu znajdź cytat „W krzyżu cierpienie W krzyżu zbawienie W krzyżu miłości nauka Kto ciebie, Boże Raz pojąć może Ten nic nie pragnie ni szuka”. Stań przodem do niego i cofnij się na wybrukowaną dróżkę. Nadal stojąc przodem do krzyża odwróć się w stronę, po której na mundurze znajduje się krzyż harcerski. Idź przed siebie ok. 38 parokroków (jeden parokrok to dwa kroki) – czyli do skrzyżowania

Druga wskazówka

Po przejściu parokroków wyznacz azymut 330 stopni i idź w jego kierunku aż dojdziesz do innej ulicy.

Trzecia wskazówka

Wyznacz azymut 55 stopni i udaj się ulicą aż do rozstajów dróg

Czwarta wskazówka

Na rozstajach dróg rozejrzyj się za wybrukowanym kręgiem. Stań w jego centrum. Co prowadzi harcerza do ideału?
Wyznacz azymut równy liczbie praw, które obowiązują każdego harcerza. Podążaj nim tak długo, aż dotrzesz do ulicy, której nazwę masz zaszyfrowaną poniżej, po czym skręć w nią i idź do końca po drodze mijając biblijnego potwora morskiego:
Lukcg Nge Nkdoydm

Piąta wskazówka

Gdy ujrzysz wysoko usadowiony krzyż udaj się w jego kierunku zatrzymując się około 6m przed słowami „Pan tu jest i woła cię”. Rozejrzyj się w okolicy za skrzyżowaniem ul. Listopadowej i ul. Modrzewskiego, po czym udaj się na nią. Ewentualnie uruchom Google Maps w telefonie i sprawdź, jak się tam dostać, ale nie używaj opcji wyznaczania trasy!

Szósta wskazówka

Gdy dotrzesz do skrzyżowania, wyznacz azymut 145 stopni i udaj się za nim. Przy drugiej od skrzyżowania latarni znajduje się pakunek, ostrożnie zabierz go, wyciągnij jedną sztukę zawartości i odstaw dokładnie w to samo miejsca (uwaga na pokrzywy) Mogą znajdować się tam też cenne dane wywiadowcze, rozkazy LEŃ-i. Jeśli tak, odczytaj je i tak samo jak pakunek odstaw w dokładnie to samo miejsce.