Zbiórka 5-12.12

Czuwaj! Udało nam się złapać zdrajcę! Był nim Byku, któremu zabrano butelkę na obozie. Gratuluję wszystkim, którzy dobrze rozwiązali zagadkę. Tymczasem:

Witamy w Wichrowym Tronie!

Mieście prawdziwych Nordów i jedynego prawowitego króla Skyrim. Podobno chcesz dołączyć do Gromowładnych i walczyć o naszą wolność? Tym lepiej, przyda nam się każda para rąk.
Ale nie myśl też że przyjmujemy byle kogo, każdy kto chce do nas przystać musi przejść ścieżkę nowicjusza abyśmy zobaczyli na co go stać.
Nie martw się jednak, jest to tylko ścieżka sprawdzająca ile masz w głowie. Ile masz pary w łapach sprawdzimy innym razem, o to możesz być spokojny.
Właściwa próba rozpocznie się jutro o 12 Przed Ratuszem. Jednak na jej wykonanie masz cały ten tydzień, próba umysłu nie wymaga pośpiechu. Lepiej również jest ją wykonywać w czasie dnia, gdy wszystko jest widoczne, a zmrok pozostawić na odpoczynek i opowieści przy dobrym posiłku.
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać zapasy (Weź ze sobą przede wszystkim kompas). Zabierz więc czego ci trzeba i wyruszaj skoro świt.
Zadanie będzie się składało z kilku kroków, które pojawią się pod tym ogłoszeniem jutro o 12:00
Przez ten czas rozwiąż zagadkę zapisaną poniżej.
Jej rozwiązanie pomoże ci w wykonaniu próby.
A brzmi ona:
Ma mnie każdy choć nie każdy lubi, potrafisz uwierzyć?
Możesz mnie dotknąć, zobaczyć lecz nie zdołasz uderzyć.
Bawię dziecko, przygnębiam starca, cieszę dziewczę urocze.
Kiedy płaczesz, ja szlocham, gdy się śmiejesz i ja chihoczę
Czym jestem?

Wskazówka #1

Stań na przeciwko głównego wejścia do ratusza, przypomnij sobie odpowiedź zagadki a następnie udaj się w jej kierunku i zatrzymaj się tuż przed nią na brukowym półokręgu

Wskazówka #2

Udaj się na azymut 290 zatrzymując się w linii prostej z najbardziej charakterystycznym punktem, nie będziesz musiał stawać na głowie żeby go znaleźć Ustaw się na środku ścieżki przodem do niego tak aby za plecami mieć Bielski Klub Sportowy

Wskazówka #3

Gdy odpowiednio się ustawisz Przed twoimi oczami pojawią się dwie zielone liczby których suma pomnożona razy 10 da ci azymut w którym należy się udać Idź nim tak długo aż dojdziesz do pierwszej ścieżki którą Skręcisz w lewo i będziesz nią podążać aż do rozstaju

Wskazówka #4

Rozejrzyj się po najbliższej okolicy i znajdź tablicę poświęconą Konfederatom Barskim. Walczyli oni za polską wolność Zatem udaj się na ulicę o nazwie dnia w którym tą wolność odzyskaliśmy.

Wskazówka #5

Znajdź choinkę należącą do dwóch sławnych braci, stań pod nią i rozejrzyj się za obiektem ze zdjęcia i udaj się w jego kierunku. Gdy staniesz pod nim rozejrzyj się za „Czarną żabą” i również do niej podejdź.

Wskazówka #6

Gdy staniesz obok niej rozejrzyj się znowu wokół siebie a zobaczyć powinieneś…

Pod tym obiektem znajdziesz jedną z istot która wedle tradycji może zostawiać prezenty pod choinką Gdy staniesz naprzeciw niej skręć w lewo i podążaj wzdłuż chodnika nie przechodząc na drugą stronę jezdni

Wskazówka #7

W czasie gdy twoim oczom ukaże się niebieski płot, przekrocz jezdnię i udaj się w kierunku …

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 130188661_391008638850576_3791950197738326203_n.jpg

Gdy znajdziesz się na ulicy za wskazanym budynkiem zatrzymaj się przed Krzyżem i nie wykorzystując swego kompasu wyznacz północ (WSKAZÓWKA: Pomogą ci w tym obiekty widoczne na tym zdjęciu – anteny, które zawsze wskazują jeden kierunek) Następnie podążaj w wyznaczonym kierunku, licząc mijane rynny i zastanawiając się się którym w kolejności prawem harcerskim było „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy”

Wskazówka #8

Rozejrzyj się przy odpowiedniej rynnie w poszukiwaniu listu